Aktuálna doba vybavenia maloobchodnej objednávky: 7 pracovných dní. Objednávky nespájame.
0
Nákupný košík
0,00 €
INDICKÁ UHORKA KALABASA 1g

INDICKÁ UHORKA KALABASA 1g

Cena:
1,25 €
s DPH/ks
Skladom 10+ ks

Cena bez DPH: 1,04 €

Kód tovaru: 4468

Predajná jednotka: ks

Veľkoobchodné balenie: 10 ks

Hmotnosť: 0,002 kg

ks

Popis:

Jednoročná, drsne chlpatá bylina s popínavou stonkou a svetlo zelenými, väčšinou srdcovitými alebo obličkovitými listami. Kvitne bielymi kvetmi na dlhých stopkách, plody sú dlhé, dužinaté bobule dorastajúce dĺžky 0,8 - 1,5 m.Mladé plody možno použiť do šalátov, nakladať do octových nálevov alebo pripravovať pokrmy obdobne ako z cukety. Kalabasu je možné zberať po častiach, zbytok plodu ponechaný na rastline sa nekazí.V plnej zrelosti oplodia zdrevnatejú a dužina vyschne. Suché vyčistené plody sa v krajinách pôvodu tejto rastliny používali ako nádoby na tekutiny, plaváky alebo na výrobu hudobných nástrojov. Ozdobené pôsobia ako originálne dekorácie.Pestovanie je podobné ako u iných tekvicovitých, najlepšie vo fóliovníkoch alebo studených skleníkoch, kam vysádzame predpestovanú sadbu v polovici mája do sponu 1 × 1 m k opore. Vyžaduje bohaté a dobre vyhnojené pôdy.
Cucurbita / tekvica
  • tekvica
  • kalabasa LAGENARIA
Jednoročná, drsne chlpatá bylina s popínavou stonkou a svetlo zelenými, väčšinou srdcovitými alebo obličkovitými listami. Kvitne bielymi kvetmi na dlhých stopkách, plody sú dlhé, dužinaté bobule dorastajúce dĺžky 0,8 - 1,5 m.
Mladé plody možno použiť do šalátov, nakladať do octových nálevov alebo pripravovať pokrmy obdobne ako z cukety. Kalabasu je možné zberať po častiach, zbytok plodu ponechaný na rastline sa nekazí.
V plnej zrelosti oplodia zdrevnatejú a dužina vyschne. Suché vyčistené plody sa v krajinách pôvodu tejto rastliny používali ako nádoby na tekutiny, plaváky alebo na výrobu hudobných nástrojov. Ozdobené pôsobia ako originálne dekorácie.
Pestovanie je podobné ako u iných tekvicovitých, najlepšie vo fóliovníkoch alebo studených skleníkoch, kam vysádzame predpestovanú sadbu v polovici mája do sponu 1 × 1 m k opore. Vyžaduje bohaté a dobre vyhnojené pôdy.

Podobné produkty:

Číslo produktu: 4805
Skladom 100+ ks
1,25 € s DPH
1,04 € bez DPH
Číslo produktu: 4473
Skladom 9 ks
1,25 € s DPH
1,04 € bez DPH
Číslo produktu: 4550
Skladom 10+ ks
1,25 € s DPH
1,04 € bez DPH