Aktuálna doba vybavenia maloobchodnej objednávky: 7 pracovných dní. Objednávky nespájame.
0
Nákupný košík
0,00 €
JABLČNIK 0,80g

JABLČNIK 0,80g

Cena:
0,80 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 0,67 €

Kód tovaru: 500

Predajná jednotka: ks

Veľkoobchodné balenie: 10 ks

Hmotnosť: 0,002 kg

ks

Popis:

Trváca 50-60 cm vysoká bylina, v hornej časti rozvetvená. Má lodyhu krátko vystupujúcu až priamu, štvorhrannú, dutú, husto plstnatou. Ústretové srdcovité alebo vajcovité listy, na líci mäkko chlpaté, na rube sivé až biele plstnaté, na okraji vrúbkované, dlho stopkaté. Kvety sú malé 3-5 mm dlhé. Kvitne v júni až septembri. Má rád pôdy ľahšie, priepustné. Darí sa mu na slnečných pozemkoch. Vyhovuje mu lepšie suchšie podnebie.
Marrubium vulgare / Jablčník obyčajný
  • Jablčník obyčajný
  • HTS 0,60 - 0,95 g
  • Predpestovanie sadby marec, vyklíčia pri teplote 15-20 ° C do 14-18 dní
  • priamy výsev máj
  • spôn 40 -50 x 50 cm
  • zber vňate tesne pred kvitnutím, pri výške vňate 35-40 cm
 
Aktivuje obranyschopnosť organizmu, odstraňuje cudzie látky a ochraňuje dýchacie cesty pred prachom. Horčiny podporujú navyše pečeň, optimalizujú tým prácu zažívacieho ústrojenstva a detoxikujú; posilňujú vylučovanie cez obličky a tým je aktivujú. Jeho použitie v liečiteľstve je takmer univerzálne. Pôsobí priaznivo na dýchacie cesty (pri zahlienení, chronickom zápale priedušiek, kašli), pri srdcových neurózach (arytmia, zrýchlený a nepravidelný tep), na tráviace ústrojenstvo (podporuje trávenie, má mierne laxatívne účinky, pôsobí zvieravo a proti nadúvaniu), pri chorobách žlčníka (ovplyvňuje tvorbu žlče) a popri tom aj podporuje činnosť pečene a sleziny a pravdepodobne aj rozširuje cievy, čo sa dá využiť pri liečbe vysokého krvného tlaku. Zvonka sa používa vo forme obkladov alebo kúpeľov na zle sa hojace či hnisajúce rany (má protizápalové účinky). Vnútorne sa podáva najčastejšie vo forme nálevu (2 čajové lyžičky drogy sa vsype do 1/4 l vriacej vody, lúhuje sa asi 5 minút a pijú sa 3 šálky denne).
 
Trváca 50-60 cm vysoká bylina, v hornej časti rozvetvená. Má lodyhu krátko vystoupavou až priamu, štvorhrannú, dutú, husto plstnatou. Ústretové srdcovité alebo vajcovité listy, na líci mäkko chlpaté, na rube sivé až biele plstnaté, na okraji vrúbkované, dlho stopkaté. Kvety sú malé 3-5 mm dlhé. Kvitne v júni až septembri. Má rád pôdy ľahšie, priepustné. Darí sa mu na slnečných pozemkoch. Vyhovuje mu lepšie suchšie podnebie.

Podobné produkty:

Číslo produktu: 4989
Skladom 10+ ks
0,80 € s DPH
0,67 € bez DPH
Číslo produktu: 4389
Skladom 6 ks
0,80 € s DPH
0,67 € bez DPH
Číslo produktu: 4133
Skladom 10+ ks
0,80 € s DPH
0,67 € bez DPH