0
Nákupný košík
0,00 €
CALYPSO AL 500ml R

CALYPSO AL 500ml R

Cena:
6,13 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 5,11 €

Kód tovaru: 96348

Predajná jednotka: ks

Balenie: 1 ks

Rozmery: 0,00x0,00x0,00 cm

Hmotnosť: 0 kg

ks

Popis:

Postrekový insekticídny prípravok na priame použitie bez riedenia určený na ochranu okrasných rastlín, byliniek, zeleniny, ovocných drevín a krov proti cicavému a žravému hmyzu.

 ÚČINNÁ LÁTKA: thiacloprid 0,15 g/l (0,015%w/w)

SPOSOB ÚČINKU: systémový, kontaktný a požerový jed

Calypso 480 SC obsahuje novú účinnú látku thiacloprid zo skupiny chloronicotinilov. Pôsobí kontaktne i požerovo a má vynikajúce systémové vlastnosti. Originálny spôsob účinku spočíva v narušení prenosu impulzov vo vnútri nervového systému hmyzu. Mechanizmus je obdobný ako u acetylcholinesterázy, avšak thiacloprid je len pomaly inaktivovaný. Jeho trvalé pôsobenie vedie k celkovej disfunkcii nervového systému a následne k usmrteniu cieľového organizmu. Vzhľadom na to poskytuje rýchly účinok aj na ťažko ničiteľné druhy hmyzu a na hmyz, ktorý je ukrytý. Prípravok je účinný predovšetkým proti cicavému hmyzu (vošky, molice), ale tiež i proti celému radu žravých škodcov )pásavka zemiaková, kvetovka jabloňová, húsenice motýľov a ďalšie)

- bez nutnosti odmeriavania potrebnej dávky
- dlhá stabilizačná skladovateľnosť
- na rozdiel od koncentrátu vydrží po prvom použití po celú dobu expirácie, teda 2 roky (pretože vodou rozriedený koncentrát je nutné ihneď spotrebovať)

Významnou prednosťou prípravku Calypso 480 SC sú jeho mimoriadne priaznivé ekotoxikologické parametre. Neškodí totiž včelám ani ďalším druhom užitočného hmyzu.

Nepostrekujte za silného slnečného žiarenia a v období kvitnutia plodín. Prípravok aplikujte najlepšie v podvečer, alebo skoro ráno. Ošetrujte pri prvých príznakoch napadnutia a opakujte v prípade potreby po 10-14 dňoch u okrasných rastlín a po 21 dňoch u čerešní, u ostatných plodín opakujte po 14 dňoch.

Bylinky, šalát a kapustovú zeleninu ošetrujte len 1x bez opakovania. Šalát a kapustovú zeleninu postrekujte najneskôr do vytvorenia 8 pravých listov. Gaštan, orech, mandľa aplikujte pred vytvorením jedlých častí orechov.

Najlepší účinok dosiahnete v období aktívneho rastu rastlín.
Neošetrujte za sucha, kedy sú korene rastlín suché.

Ostatné informácie nájdete na etikete prípravku, ktorá sa skladá z viacerých listov. Je potrebné na označenom mieste (šípka) etiketu roztvoriť a listovať.
 
Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Podobné produkty:

Číslo produktu: 15985
Skladom 10+ ks
5,65 € s DPH
4,71 € bez DPH
Číslo produktu: 17769
Skladom 10+ ks
6,48 € s DPH
5,40 € bez DPH
Číslo produktu: 66547
Skladom 100+ ks
6,00 € s DPH
5,00 € bez DPH