0
Nákupný košík
0,00 €
CALYPSO 480SC 2x1ml

CALYPSO 480SC 2x1ml

Cena:
2,21 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 1,84 €

Kód tovaru: 62343

Predajná jednotka: ks

Balenie: 1 ks

Rozmery: 0,00x0,00x0,00 cm

Hmotnosť: 0,029 kg

ks

Popis:

Postrekový insekticídny prípravok vo forme suspenzného koncentrátu na riedenie vodou na ochranu repky olejnej, ovocných drevín, viniča, zeleniny, zemiakov a okrasných rastlín proti cicavému a žravému hmyzu.
Výrobca:
Bayer CropScience, Nemecko

Calypso 480 SC obsahuje novú účinnú látku thiacloprid zo skupiny chloronicotinilov. Pôsobí kontaktne i požerovo a má vynikajúce systémové vlastnosti. Originálny spôsob účinku spočíva v narušení prenosu impulzov vo vnútri nervového systému hmyzu. Mechanizmus je obdobný ako u acetylcholinesterázy, avšak thiacloprid je len pomaly inaktivovaný. Jeho trvalé pôsobenie vedie k celkovej disfunkcii nervového systému a následne k usmrteniu cieľového organizmu.
Významnou prednosťou prípravku Calypso 480 SC sú jeho mimoriadne priaznivé ekotoxikologické parametre. Neškodí totiž včelám ani ďalším druhom užitočného hmyzu a je povolená aj jeho letecká aplikácia. Táto skutočnosť má obrovský význam v mnohých plodinách a umožňuje aj ošetrenia kvitnúcich porastov za podmienky dodržania zásad ošetrovania takýchto porastov.

ODPORÚČANIA PRE APLIKÁCIU:
ZEMIAKY: Pásavka zemiaková – Keďže nemá prirodzených nepriateľov kalamitne sa rozmnožuje hlavne v južných oblastiach, kde môže mať aj dve generácie. Najväčšiu škodlivosť vykazujú larvy 2.-4. larválneho štádia, preto aj ošetrenie zemiakov smerujeme do tohto obdobia. Prípravok Calypso 480 SC pôsobí na pásavku veľmi razantne a vykazuje dlhodobú účinnosť, až 4 týždne. Dávka je 1ml/100m2.

JABLOŇ:
Kvetovka jabloňová – Aplikácia proti dospelcom sa vykonáva podľa signalizácie, obvykle v štádiu myšieho uška. Dávka je 2ml/100m2. Obaľovač jablčný – Aplikácia podľa signalizácie. Vzhľadom k vlastnostiam prípravku môžeme s ošetrovaním začať ihneď po vrchole letovej vlny obaľovača. Najneskôr ošetrujte na začiatku liahnutia lariev. Dávka je 2ml/100m2. Voška skorocelová, Voška jabloňová – Proti voškám ošetrujte len podľa potreby pri silnejšom napadnutí, pri dosiahnutí kritického čísla výskytu. Dávka je 2ml/100m2. Podkopáčik špirálový – V posledných rokoch veľmi závažný škodca. Ošetrenie vykonávať na základe pozorovania výskytu škodcu už v minulom roku. Signalizácia v danom roku je zväčša nepresná. Dávka je 2ml/100m2.

SLIVKY:
Obaľovač slivkový – Aplikáciu vykonať podľa signalizácie. Vzhľadom k vlastnostiam prípravku je možné s ošetrovaním začať už bezprostredne po vrchole letovej vlny, najneskôr však ošetrujte pri začiatku liahnutia lariev. Prípravok vykazuje spoľahlivú účinnosť aj na piliarku slivkovú a piliarku žltú. Dávka je 2ml/100m2. Vošky – Proti voškám ošetrujeme pri silnejšom napadnutí, pri dosiahnutí kritického čísla výskytu. Dávka je 2ml/100m2.

VINIČ:
Obaľovač mramorovaný a obaľovač jednopásový – Proti obaľovačom na viniči vykonávajte ošetrenie na základe signalizácie. Ošetruje sa hlavne proti druhej generácii, ktorá môže spôsobiť poškodenia na dozrievajúcich bobuliach, čo sa môže stať prvotnou príčinou následnej infekcie plesňou sivou. Dávka je 2ml/100m2.

ZELENINA – PAPRIKA, RAJČIAK, UHORKY:
Molica skleníková a Vošky – Aj zeleninu ošetrujeme na základe signalizácie, pri dosiahnutí kritického čísla výskytu. Veľkou výhodou tohto prípravku u zelenín je mimoriadne krátka ochranná doba, len 3 dni. Dávka je 3ml/100m2.

SLNEČNICA:
Voška slamihová – je najzávažnejším živočíšnym škodcom slnečnice. Teplé a suché počasie výrazne podporuje šírenie tohoto škodcu z primárneho hostiteľa (slivka) na astrovité rastliny, predovšetkým na slnečnicu. Dávka 1ml/100m2 umožňuje spoľahlivú a dlhodobú kontrolu výskytu vošky slamihovej v slnečnici. Aplikáciu vykonávajte podľa potreby pri výskyte škodcu. Prípravok Calypso 480 SC je možné počas vegetácie použiť maximálne 2 krát. Doporučené množstvo postrekovej kvapaliny: ovocné plodiny 3-10litrov/100m2, zemiaky 3-5litrov/100m2.
Prípravok je pre včely relatívne neškodný.

Podobné produkty:

Číslo produktu: 7215
Skladom 100+ ks
2,04 € s DPH
1,70 € bez DPH
Číslo produktu: 6554
Skladom 10+ ks
2,28 € s DPH
1,90 € bez DPH
Číslo produktu: 76520
Skladom 100+ ks
2,14 € s DPH
1,78 € bez DPH