0
Nákupný košík
0,00 €
TELDOR 500SC 20ml

TELDOR 500SC 20ml

Cena:
3,98 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 3,32 €

Kód tovaru: 24026

Predajná jednotka: ks

Veľkoobchodné balenie: 1 ks

Rozmery: 0,00x0,00x0,00 cm

Hmotnosť: 0,041 kg

ks

Popis:

Postrekový fungicídny prípravok vo forme suspenzného koncentrátu na ochranu viniča a jahôd proti botrytíde.
Výrobca:
Bayer CropScience, Nemecko

Teldor 500 SC obsahuje fenhexamid so skupiny hydroxianilidov. Fenhexamid je nová protektívne pôsobiaca účinná látka s vynikajúcim účinkom proti plesni sivej na viniči, jahodách, ostatných bobuľovinách, širokej škále zelenín a okrasných rastlín. V rastlinných pletivách, kam preniká len čiastočne, pôsobí fenhexamid lokálne systémovo. Väčšina aplikovanej účinnej látky je absorbovaná voskovou vrstvičkou kutikuli. Zostávajúca časť vytvára stabilný ochranný film na povrchu ošetrených rastlinných pletív. Výsledkom je dlhodobá účinnosť proti danému škodlivému činiteľovi. Vzhľadom na ojedinelý spôsob účinku nevykazuje fenhexamid žiadnu krížovú rezistenciu s ostatnými botryticídmi. Ošetrenými rastlinami je mimoriadne dobre znášaný. Vinohradnícka prax vysoko hodnotí skutočnosť, že prípravok Teldor 500 SC ako jeden z mála botryticidov nemá žiaden vplyv na kvasenie, chuť a vôňu muštu.

VINIČ pleseň sivá. Ošetrujeme preventívne v období dokvitania, pri uzatváraní strapcov, najlepšie však v štádiu zamäkania bobúľ. Vinič určený na neskorý zber, pre výrobu prívlastkových vín môžeme ošetriť s ohľadom na krátku ochrannú lehotu i neskôr. Odporúčame použiť maximálne dve aplikácie v priebehu aplikácie.

JAHODY pleseň sivá. Ošetrenie možno vykonávať preventívne v období pred kvitnutím, počas plného kvetu i na konci kvitnutia jahôd. Pri dodržaní krátkej ochrannej lehoty je možné ošetrovanie jahôd i medzi jednotlivými zbermi. Použitie prípravku Teldor 500 SC vylepšuje dokonalosť vzhľadu a skladovateľnosť ovocia. Teldor 500 SC sa v postrekových sledoch proti botrytíde jahôd vhodne dopĺňa s prípravkom Euparen Multi.
Prípravok je pre včely relatívne neškodný. Nepoškodzuje populácie dravého roztoča.

 

Rozsah registrácie prípravku v záhradníctve

 

Plodina Škodlivý činiteľ Koncentrácia v % Dávka do 10 L vody na 100m2 Čakacia lehota v dňoch Povolené kombinácie a poznámky
vinič Botrytída (pleseň sivá) viniča   10ml 7-14 dní  
jahody Botrytída (Sivá hniloba) jahôd   15ml 3 dni

 

Podobné produkty:

Číslo produktu: 16641
Skladom 10+ ks
3,68 € s DPH
3,07 € bez DPH
Číslo produktu: 62338
Skladom 10+ ks
3,72 € s DPH
3,10 € bez DPH