0
Nákupný košík
0,00 €
CIBUĽA SADIAČKA ŠTUD 500g/40,50

CIBUĽA SADIAČKA ŠTUD 500g/40,50

Cena:
1,36 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 1,13 €

Kód tovaru: 4872

Predajná jednotka: bal

Balenie: 1 bal

Rozmery: 0,00x0,00x0,00 cm

Hmotnosť: 0,61 kg

tento tovar je dostupný iba v sezóne

Popis:

Cibuľa sadzačka štutgartská - Vlastnosti odrody: Cibuľa sadzačka štuttgartská je svetová odroda s dobrými konzumnými hodnotami a výbornou skladovateľnosťou. Cibuľa je plocho guľovitá, väčšia, so zlatožltými až nahnedlými suknicami. Krčok dobre zaťahuje. Dužina je biela, pevná, ostrejšej chuti. Pestuje sa viacmenej zo sadzačky. Nie je vhodná na pestovanie na ťažších pôdach. Priemerná hmotnosť cibule je 64 g.

Cibuľa sadzačka štutgartská 

Vlastnosti odrody:

Cibuľa sadzačka štuttgartská je svetová odroda s dobrými konzumnými hodnotami a výbornou skladovateľnosťou. Cibuľa je plocho guľovitá, väčšia, so zlatožltými až nahnedlými suknicami. Krčok dobre zaťahuje. Dužina je biela, pevná, ostrejšej chuti. Pestuje sa viacmenej zo sadzačky. Nie je vhodná na pestovanie na ťažších pôdach. Priemerná hmotnosť cibule je 64 g.
 

Pestovanie:

Úbytok váhy nemá vplyv na kvalitu a počet cibúľ v balení. Skladujte v suchu. Nemorená. Na meter štvorcový vysadzujeme 100 - 300 g cibuliek. Cibule pestované zo sadzačky majú oproti priamo siatej cibule horšiu skladovateľnosť, ale podstatne skorší zber. Vysádzame na pôdach ľahšieho typu, neznáša hnojenie maštalným hnojom. Sadíme na jeseň alebo na jar v marci až apríli tak, aby koniec krčku mierne vyčnieval nad povrch záhonu do sponu 20 - 30 cm x 4 - 8 cm.

 

Podobné produkty: