0
Nákupný košík
0,00 €
KALABASA ZMES TVAROV 3g

KALABASA ZMES TVAROV 3g

Cena:
1,26 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 1,05 €

Kód tovaru: 4286

Predajná jednotka: ks

Balenie: 10 ks

Rozmery: 0,00x0,00x0,00 cm

Hmotnosť: 0,002 kg

tento tovar je dostupný iba v sezóne

Popis:

TekvicaCucurbita / tekvicaKalabasa ZMES TVAROVJednoročná, drsne chlpatá bylina s popínavou stonkou a svetlo zelenými, väčšinou srdcovitými alebo obličkovitými listy. Kvitne bielymi kvetmi na dlhých stopkách. Zmes odrôd s plodmi hruškovitého, valcovitého podlhovastého a koštýřovitého tvaru. Mladé plody možno použiť do šalátov, nakladať do octových nálevov alebo z nich pripravovať pokrmy ako z cukety. V plnej zrelosti oplodia zdrevnatejú a dužina vyschne. Vyschnuté plody slúžia ako originálna dekorácia, schránky na drobné predmety, plaváky, koštéry. Môžeme pestovať vo fóliovníkoch alebo studených skleníkoch, kam vysádzame sadbu v polovici mája do sponu 1 x 1 mk opore. V teplejších oblastiach možno pestovať iz priamych výsevov vo voľnej pôde. Vyžaduje bohaté a dobre vyhnojené pôdy.Kalabasa, ako všetky tekvicovité, vytvára zvlášť samčie a samičie kvety. Kalabasa má samičie kvety predovšetkým na bočných vetvách, preto je vhodné skrátiť hlavné lodyhu až o 1 m, podporí sa tým tvorba bočných vetiev ai násada plodov. V krytých priestoroch je nutné zaistiť prítomnosť opeľovačov. Všeobecne kalabasa nastupuje do plodnosti neskôr - koncom júna, v júli.
  • Cucurbita / tekvica
  • Tekvica
  • Kalabasa ZMES TVAROV
Jednoročná, drsne chlpatá bylina s popínavou stonkou a svetlo zelenými, väčšinou srdcovitými alebo obličkovitými listy. Kvitne bielymi kvetmi na dlhých stopkách. Zmes odrôd s plodmi hruškovitého, valcovitého podlhovastého a koštýřovitého tvaru. Mladé plody možno použiť do šalátov, nakladať do octových nálevov alebo z nich pripravovať pokrmy ako z cukety. V plnej zrelosti oplodia zdrevnatejú a dužina vyschne. Vyschnuté plody slúžia ako originálna dekorácia, schránky na drobné predmety, plaváky, koštéry. Môžeme pestovať vo fóliovníkoch alebo studených skleníkoch, kam vysádzame sadbu v polovici mája do sponu 1 x 1 mk opore. V teplejších oblastiach možno pestovať iz priamych výsevov vo voľnej pôde. Vyžaduje bohaté a dobre vyhnojené pôdy.
Kalabasa, ako všetky tekvicovité, vytvára zvlášť samčie a samičie kvety. Kalabasa má samičie kvety predovšetkým na bočných vetvách, preto je vhodné skrátiť hlavné lodyhu až o 1 m, podporí sa tým tvorba bočných vetiev ai násada plodov. V krytých priestoroch je nutné zaistiť prítomnosť opeľovačov. Všeobecne kalabasa nastupuje do plodnosti neskôr - koncom júna, v júli.

Podobné produkty:

Číslo produktu: 4003
Skladom 100+ ks
1,26 € s DPH
1,05 € bez DPH
Číslo produktu: 5873
Skladom 10+ ks
1,26 € s DPH
1,05 € bez DPH
Číslo produktu: 4507
Skladom 100+ ks
1,26 € s DPH
1,05 € bez DPH