Aktuálna doba vybavenia maloobchodnej objednávky: 7 pracovných dní. Objednávky nespájame.
0
Nákupný košík
0,00 €
RELDAN 22 25ml

RELDAN 22 25ml

Cena:
2,61 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 2,17 €

Kód tovaru: 14117

Predajná jednotka: ks

Veľkoobchodné balenie: 1 ks

Hmotnosť: 0,049 kg

ks

Popis:

Širokospektrálny, špecializovaný insekticíd do sadov a viníc


  • vhodný pre integrovanú ochranu sadov
  • odporúčaný smernicami SISPO
  • rýchla iniciálna účinnosť + reziduálne pôsobenie = ľahké
  • časovanie aplikácií
  • kontaktný, požerový a dýchací účinok
  • účinný na všetky vývojové štádiá škodcov
  • neničí dravé roztoče Typhlodromus pyri
  • nie je klasifikovaný ako jed

 

 

Výrobca:
DowAgroSciences GmbH., Rakúsko


RELDAN 40 EC - ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

 

Reldan* 40 EC je postrekový, širokospektrálny insekticíd vo forme emulgovateľného koncentrátu. Pôsobí ako kontaktný, požerový a dýchací insekticíd. Po aplikácii preniká do rastlinných pletív, nie je však rozvádzaný cievnymi zväzkami. Reldan 40 EC vykazuje po aplikácii významné reziduálne pôsobenie, ktoré znižuje počet potrebných insekticídnych zásahov v období dlhšie trvajúceho náletu škodcov. Reldan 40 EC ničí škodcov vo všetkých vývojových štádiách. Pre dosiahnutie iniciálnej účinnosti postačuje po aplikácii l hodina bez dažďa, na dosiahnutie reziduálnej účinnosti po aplikácii sú potrebné 4 hodiny bez dažďa. Reldan 40 EC nie je klasifikovaný ako jed, pre včely je škodlivý - čo umožňuje v prípade potreby aplikáciu insekticídu Reldan 40 EC aj v kvitnúcich sadoch, avšak len v čase, kedy včely nelietajú (aplikácia večer do 23.00 hodín).

 

RELDAN 40 EC - APLIKÁCIA V CIBULI

Prípravok sa aplikuje vo forme postreku podľa signalizácie, prvé ošetrenie cibule proti mínerke pórovej sa obvykle vykonáva v druhej polovici apríla alebo začiatkom mája, postrek o 14 dní aspoň 1x zopakujte, do postrekovej kvapaliny použite zmáčadlo, ktoré zabezpečí účinok postrekovej kvapaliny (Agrovital, Silvet L 77)

 

RELDAN 40 EC - APLIKÁCIA V JADROVINÁCH

V jadrovinách sa insekticíd Reldan 40 EC aplikuje proti širokému spektru žravých, cicavých a mínujúcich škodcov podľa signalizácie ich výskytu. Reldan 40 EC ničí tak dospelce ako aj larvy škodlivého hmyzu. Ak sa larvy po vyliahnutí zahryzávajú do plodov a ďalej žijú vo vnútri plodu, je potrebné insekticídom Reldan 40 EC ničiť buď dospelce alebo larvy krátko po vyliahnutí. Proti väčšine škodcov sa Reldan 40 EC aplikuje v dávke 1,5 l/ha.

 

RELDAN 40 EC - SPEKTRUM ÚČINNOSTI

Reldan 40 EC ako širokospektrálny insekticíd ničí všetkých základných škodcov v sadoch, najmä všetky druhy obaľovačov, piliarku jablčnú, vošky, vlnačku krvavú, kvetárku jabloňovú, piliarku slivkovú, vrtivku čerešňovú, piadivky, méry, podkopáčiky, strapky, puklicu slivkovú a ďalších škodcov.

 

 

 

 

 

 

 

RELDAN 40 EC - TERMÍN APLIKÁCIE

 

Reldan 40 EC sa používa na základe prognózy a signalizácie výskytu škodcov, prípadne pri zistení ich škodlivého výskytu v sade. Reldan 40 EC chráni ošetrenú kultúru ešte ďalších 10-14 dní po aplikácii reziduálnou účinnosťou. Rezíduá insekticídu Reldan 40 EC výrazne rozširujú aplikačné okno a zvyšujú spoľahlivosť účinku.

 

 

 

 

RELDAN 40 EC - APLIKÁCIA VO VIŠNIACH

 

Larvy vrtivky čerešňovej znehodnocujú plody višní a sú príčinou problémov ich následného speňažovania. Vhodným prípravkom proti vrtivke čerešňovej je insekticíd Reldan 40 EC aplikovaný v dávke 1,5 l/ha. Aplikácia sa vykonáva na základe signalizácie (podľa počtu chytených dospelcov v lapákoch). Vzhľadom na dlhšie obdobie kladenia vajíčok je vhodné postrek po cca 10-14 dňoch zopakovať. Ochranná doba pred zberom je 21 dní. Aplikáciu nevykonávajte pri plnom slnečnom svite.

 

RELDAN 40 EC - APLIKÁCIA V SLIVKOVÝCH SADOCH

Bohatá násada sliviek je predovšetkým výsledkom kvalitnej ochrany proti piliarke slivkovej. Ak nieje proti piliarke včas vykonaná aplikácia, spôsobia húsenice piliarky silný až úplný opad plodov. V prípade, že po prvotnom opade časť plodov zostane, je táto ohrozovaná húsenicami piliarky, ktoré preliezajú z plodu na plod a spôsobujú ich červivosť a následné opadávanie. Reldan 40 EC sa v slivkových sadoch aplikuje ihneď po odkvitnutí alebo podľa signalizácie v dávke 1,5 l/ha v 1000-15001 vody/ha. Insekticíd Reldan 40 EC pôsobí aj proti obaľovačovi slivkovému v dávke 1,25-1,5 l/ha. Ošetrenie sa vykonáva na základe signalizácie.

 

RELDAN 40 EC - APLIKÁCIA VO VINICIACH

Najzávažnejšími škodcami viniča hroznorodého sú vedľa hálkovcov, vlnačiek a roztočcov predovšetkým obaľovač pásový a obaľovač mramorovaný. Húsenice obaľovačov 1. generácie poškodzujú kvetenstvo pozérom, čím znižujú počet bobúľ v strapcoch hrozna. Druhá generácia potom požiera a poškodzuje malé bobule. Požerky sú súčasne vstupnou bránou pre infekcie hubovými chorobami, najmä sivou plesňou a bielou hnilobou hrozna. Rýchlosť a mechanizmus účinku insekticídu Reldan 40 EC a jeho dlhodobá biologická účinnosť zaručujú, že kvetenstvo viniča a neskôr sa tvoriace bobule nebudú poškodené pozérom húseníc obaľovačov a teda nevzniknú ani vstupné brány pre infekciu hubovými chorobami.

 

RELDAN 40 EC - TERMÍN APLIKÁCIE

Reldan 40 EC sa vo viniciach aplikuje spravidla na základe vyhodnotenia letovej krivky obaľovačov, teda podľa počtu dospelých obaľovačov chytených vo feromónových lapákoch, väčšinou 5-7 dní po dosiahnutí letového maxima. Insekticíd Reldan 40 EC sa aplikuje bežnými postrekovačmi v dávke 1,25-1,5 l/ha. Dávka vody by mala zaručiť kvalitné pokrytie postrekom, odporúča sa 500-1000 l/ha podľa hustoty a dĺžky letorastov. Kombinácie prípravku Reldan 40 EC s fungicídmi a listovými hnojivami sú možné.

 

 

 

 

 

Podobné produkty:

Číslo produktu: 7262
Skladom 100+ ks
2,68 € s DPH
2,23 € bez DPH
Číslo produktu: 76520
Skladom 100+ ks
2,41 € s DPH
2,01 € bez DPH
Číslo produktu: 76521
Skladom 6 ks
2,76 € s DPH
2,30 € bez DPH