0
Nákupný košík
0,00 €
BUMPER 25EC 20ml

BUMPER 25EC 20ml

Cena:
3,52 €
s DPH/ks
nie je skladom.

Cena bez DPH: 2,93 €

Kód tovaru: 15984

Predajná jednotka: ks

Balenie: 100 ks

Rozmery: 0,00x0,00x0,00 cm

Hmotnosť: 0,041 kg

ks

Popis:

Postrekový fungicídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu v rastlinnom oleji, proti chorobám listov a klasov v porastoch pšenice, raže, jačmeňa, proti námeľu v semenných porastoch tráv a proti múčnatke viniča na viniči hroznorodom.
Výrobca:
Makhteshim-Agan, Izrael

ÚČINNÁ LÁTKA: 250g/l propiconazol

VÝHODY POUŽITIA:
- komplexná ochrana jarných, ozimných obilnín proti chorobám listov, stebiel a klasov
– systémový účinok
– preventívny, kuratívny a eridikačný účinok
– dlhodobý účinok (3-5 týždňov)
– použiteľný v TM s bežne používanými herbicídmi, insekticídmi a regulátormi rastu

POSOBENIE: Účinná látka fungicídu Bumper 25 EC sa v rastline pohybuje akropetálne xylénom smerom k novým prírastkom. Prípravok pôsobí ako inhibítor biosyntézy sterolu patogénnych húb s preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom. Bumper 25 EC je systémový fungicídny prípravok s vysokou tenziou pár, určený proti chorobám listov a klasov obilnín, ako sú múčnatka trávová (Erysiphe graminis), septoriózy pšenice (Septoria spp.), hrdze (Puccinia spp), hnedá škvrnitosť jačmeňa (Pyrenophora teres), rychnospóriová škvrnitosť jačmeňa ( Rhynchosporium secalis) a.i. Bumper 25 EC je účinný tiež proti múčnatke viniča (Uncinula necator).

TERMÍN APLIKÁCIE
OZIMNÁ PŠENICA: Ošetrujte pri prvých príznakoch chorôb. Najčastejšie to býva koncom stĺpkovania až začiatkom metania, najneskôr začiatkom kvitnutia.

JAČMEŇ JARNÝ
: Ošetrujte v priebehu odnožovania, pri prvých výskytoch choroby. Pokiaľ nie je výskyt choroby, aplikujte až v priebehu stĺpkovania.

JAČMEŇ OZIMNÝ:
Pri výskyte chorôb na jeseň, ošetrujte už v jeseni. Ak nie je výskyt chorôb na jeseň, prípravok aplikujte až v priebehu stĺpkovania.

VINIČ: Ošetrujte v čase silného infekčného tlaku, podľa signalizácie, max. 2-3x počas vegetácie. Do postrekovej kvapaliny, zvlášť v období bohatom na dažde, pridajte 2,5-5ml Agrovitalu, ktorý zvýši odolnosť proti zmytiu, zníži úlet postreku a zaistí ochranné krytie.

TRÁVNIKY: Hrdze sa na trávach objavujú zvyčajne až v druhej polovici vegetácie. Prejavujú sa vo forme oranžových alebo hnedých prášivých kôpok väčšinou na vrchnej strane listov. Ochrana spočíva v opakovaných postrekoch napadnutých porastov po zistení prvých príznakov ochorenia. Múčnatka sa prejavuje belavými povlakmi na listoch tráv. Napáda predovšetkým tienené a nepravidelne kosené porasty. Ochrana: Opakované postreky ohrozených porastov uvedenými prípravkami. S plesňou snežnou sa najčastejšie stretávame po zimách s dlhotrvajúcou snehovou pokrývkou. Ochrana: V miestach častejšieho výskytu ochorenia sa odporúča jesenný postrek trávnikov tesne pred príchodom silnejších mrazov.

 

Rozsah registrácie prípravku v záhradníctve

Plodina Škodlivý činiteľ Koncentrácia v % Dávka do 10 L vody na 100m2 Čakacia lehota v dňoch Povolené kombinácie a poznámky
vinič Múčnatka viniča 0,02-0,03% 2-3ml 35 dní prípravok aplikujte preventívne alebo pri objavení sa prvých príznakov od obdobia tesne pred kvetom do fázy zamäkania

 

Podobné produkty:

Číslo produktu: 16641
Skladom 10+ ks
3,42 € s DPH
2,85 € bez DPH
Číslo produktu: 62338
Skladom 10+ ks
3,42 € s DPH
2,85 € bez DPH
Číslo produktu: 79857
Skladom 100+ ks
3,86 € s DPH
3,22 € bez DPH